Warsztaty predyspozycji zawodowych

Wybór przyszłej drogi edukacyjno-zawodowej to nie lada wyzwanie. Wyzwanie, z którym co roku mierzą się licealiści. Dlatego staramy się organizować zajęcia, które ułatwiają podejmowanie decyzji i uświadamiają młodzieży, jak cechy charakteru i temperamentu pozwalają się spełniać w poszczególnych zawodach.

Uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach na temat predyspozycji zawodowych. W trakcie zajęć wykonywali zadania oraz testy sprawdzające typy osobowości. Drugoklasiści mieli szansę poznać schematy psychologiczne, które mogą pomóc w tych ważnych decyzjach.

Mamy nadzieję, że zajęcia ułatwiły wybory przyszłych uczelni. Na pewno przyczyniły się do podniesienia wśród uczniów samoświadomości na temat zalet i mocnych stron, które będą mogli wykorzystać w swojej przyszłej pracy.

(Fot. Oskar Kurczewski)