Warsztaty pisania reportażu na Uniwersytecie Łódzkim

6 kwietnia uczniowie klas IF i IIF po raz kolejny gościli na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem tematyka spotkania toczyła się wokół warsztatu tworzenia reportażu.

Po wykładzie i prezentacji multimedialnej, które przybliżyły licealistom podstawy i zasady pisania reportażu, uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych.

Ćwiczenia praktyczne odbywały się w kilkuosobowych grupach. Młodzież miała za zadanie zebranie wśród studentów i pracowników uczelni wiadomości na dany temat i stworzenie własnego reportażu na podstawie tych informacji.

Wiedza z pewnością przyda się przyszłym dziennikarzom!

Zajęcia odbyły się w ramach patronatu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego nad poddębickim liceum.