Warsztaty na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

25 października 2019r. klasy Ie i Id wzięły udział w warsztatach, które odbyły się na Uniwersytecie Łódzkim. Tematem zajęć było: „Obecność toposu w różnych tekstach jako przykład ciągłości kultury” oraz „Wstęp do sterylingu, czyli o kreowaniu bohatera i jego drogi”.

Licealiści dowiedzieli się, co oznacza słowo „topos”, jaką rolę odgrywa w literaturze oraz jaki niesie za sobą przekaz. Zajęcia o sterylingu wymagały weny twórczej, ponieważ podczas spotkania nasi uczniowie tworzyli własne bajki, które wymagały wiele kreatywności. Oprócz kreowania, licealiści dowiedzieli się jak napisać, bądź stworzyć bajkę oraz jakie elementy są niezbędne do tego, żeby mogła ona powstać.
W opinii naszych uczniów warsztaty były ciekawe, kreatywne i posiadały wiele wiedzy poza książkowej, tak więc śmiało możemy je wszystkim polecić.

Hubert Chmielecki