Warsztaty na temat lokalnej historii i tradycji

zajecia z uniwersytetem lodzkim10 lutego 2017 gościem klasy 3f była Katarzyna Burska, dr nauk humanistycznych, wykładowczyni w Katedrze Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Łódzkiego, współautorka książki o Bałdrzychowie – „Bałdrzychów w opowieściach”.

Pierwsza część spotkania była poświęcona publikacji. Pani Katarzyna Burska odtworzyła prezentację multimedialną, ilustrującą poszczególne etapy powstawania książki. Uczniów interesowało to, w jaki sposób gromadzi się materiały, jak się je opracowuje, jak i gdzie zbiera ważne informacje, czy jak chociażby nakłonić rozmówców do zwierzeń…

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. Uczniowie próbowali rozwijać swoją kreatywność interpretując scenki uwiecznione na starych fotografiach.

Obok powszechnego obecnie trendu globalizacji, warto dostrzec swoje korzenie i pielęgnować regionalne tradycje.

Zajęcia miały na celu podkreślenie znaczenia budowania więzi lokalnych, znaczenia przynależności do miejsca, z którego się wywodzimy i do ludzi, z którymi budujemy codzienne relacje.