V edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

W dniu 26 marca w LO w Poddębicach odbył się finał Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów „Deutsch ist ein Plus”, w którym udział wzięli uczniowie gimnazjów z Uniejowa, Zadzimia, Zygier, Pęczniewa oraz Poddębic.

Konkurs organizowany jest już od 5 lat i ma na celu rozwijanie umiejętności i kompetencji językowych uczniów, motywowanie ich do samodzielnego pogłębiania wiedzy oraz popularyzację nauki języka niemieckiego w naszym regionie, a wszystko zgodnie z hasłem konkursu „Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus”.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, do którego przystąpiło 48 uczniów, miał miejsce 7 marca i został przeprowadzony w gimnazjach. Do finału zakwalifikowało się 23 najlepszych.

W finale uczestnicy rozwiązywali test, który składał się z dwóch części i sprawdzał umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, czytanego, redagowanie wypowiedzi pisemnej, umiejętność stosowania struktur leksykalno- gramatycznych oraz wiedzę z zakresu realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych.

Uroczystość wręczenia nagród poprzedził pokaz prezentacji multimedialnej przygotowanej przez germanistów LO, która przedstawiała walory nauki języka niemieckiego w liceum oraz liczne ciekawe projekty, które się odbywają w szkole w ramach nauki tego języka obcego.

Najlepsi okazali się:
I miejsce – Julia Galoch, Gimnazjum w Uniejowie
II miejsce – Oliwia Raźniewska, Gimnazjum w Uniejowie
III miejsce – Anna Mikołajczyk, Gimnazjum w Poddębicach
IV miejsce – Jakub Stefański, Gimnazjum w Uniejowie
V miejsce – Izabela Włosiak, Gimnazjum w Zygrach
VI miejsce – Hanna Traczyk, Gimnazjum w Poddębicach
wyróżnienie – Aleksandra Pawicka, Gimnazjum w Pęczniewie
wyróżnienie- Zuzanna Ignatowska, Gimnazjum w Zadzimiu

Nagrody wręczali: Pan Piotr Binder, Wicestarosta Powiatu Poddębickiego oraz Jarosław Terlecki, dyrektor LO Poddębice.

Sponsorami nagród w konkursie była Rada Rodziców LO, Instytut Goethe, Ambasada Niemiec w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Licealista”.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!