Uroczyste podsumowaniu projektu Euforia 2

euforia podsumowanie projektu

29 września w auli Społecznej Akademii Nauk w Łodzi ,grupa uczniów z klasy 2d i 3f uczestniczyła w podsumowaniu projektu „Euforia 2”.

Projekt realizowany był w maju 2017 roku. Grupa uczniów we współpracy z reżyserem Pawłem  Jóźwiakiem –Rodanem nakręciła film dokumentalny na temat wielokulturowości. Bohaterką filmu jest pani Małgorzata Hnedi, żona Syryjczyka mieszkającego i pracującego w Poddębicach.

Dzięki uprzejmości pani Hnedi młodzież z poddębickiego liceum przeżyła ciekawą podróż w głąb Syrii, jej obyczajów i kulinariów.

Zrealizowany dokument w listopadzie weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu  Filmowym w Solonikach w Grecji DOCS FOR KIDS.

Opiekunkami projektu były panie: Wioletta Maas i Izabela Patora.