Udział w warsztatach na temat Muru Berlińskiego

Grupa 15 uczniów, którzy już w połowie listopada wyjadą na wymianę polsko–niemiecką w Poczdamie, wzięła udział w warsztatach na temat Muru Berlińskiego. Zajęcia przeprowadziła wolontariuszka z Fundacji Schumana w Warszawie – pani Johanna O’Brien. Spotkanie było drugą formą przygotowania do wymiany, którą dofinansowuje Polsko–Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Uczniowie w Poczdamie i w Berlinie będą odkrywali historię muru berlińskiego. W warsztatach wzięła udział również klasa IIa, która realizuje innowację pedagogiczną z języka niemieckiego „Deutsch ist meine Chance”.

Już niebawem liczymy na kolejną współpracę z wolontariuszami Fundacji Schumana, ale będzie to mała niespodzianka…