Udział w projekcie Akademicki Ośrodek Politechniki Łódzkiej dla młodzieży szczególnie uzdolnionej

projekt politechnika

Uczniowie klas drugich o profilu matematyczno-fizycznym jako jedyni z woj. łódzkiego, biorą udział w projekcie „Akademicki Ośrodek Politechniki Łódzkiej dla młodzieży szczególnie uzdolnionej”. W ramach tego przedsięwzięcia licealiści uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Łódzką.

Wykłady, które dostarczają drugoklasistom dodatkowej, ponadprogramowej wiedzy, zaowocują łatwiejszym odbiorem informacji w dalszych etapach nauki. Uczniowie mają także możliwość skorzystania z sprzętu znajdującego się w laboratoriach uczelni.

Matematyczne i fizyczne tematy realizowane podczas wykładów pomagają młodzieży uwolnić wyobraźnię, a zdobyta tam wiedza na pewno pomoże podczas egzaminu maturalnego w przyszłym roku. Jesteśmy dumni, że nasi licealiści jako jedyni w całym województwie zostali wyróżnieni w projekcie politechniki i z dużym zainteresowaniem uczestniczą w zajęciach.