Udział w IV edycji zawodów „Trójbój strzelecki”

W dniu 4 XI 2017r. (sobota) na strzelnicy LOK „Dziesiątka” Łodzi odbyła się IV edycja zawodów „Trójbój strzelecki”, skierowanych do młodzieży z województwa łódzkiego zrzeszonej w różnych organizacjach proobronnych: klasach o profilu wojskowym, Związku Strzeleckim i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Naszą szkołę reprezentowały trzy patrole złożone z dwunastu uczniów biorących udział w programie „Klasa mundurowa przyszłością wojska” pod opieką p. Waldemara Koczkodona.

Zawody trwały od godziny 9.00 do 15.30. Obejmowały one trzy konkurencje: rzut granatem F-1 do celu (odległość 20 m), strzelanie z kbks do tarcz (8 strzałów, odległość 50 m) i pojedynek strzelecki – zmagania drużyn polegające na zestrzeleniu wszystkich celów zanim zrobi to drużyna przeciwna (odległość 25 m). Wśród dwunastu patroli, które wzięły udział w Trójboju, najwyżej z naszych reprezentantów uplasował się patrol Gwiezdna Flota w składzie: Filip Kowalczyk, Kacper Aleksandrzak, Krystian Zych i Piotr Bramowski, zająwszy II miejsce (zaledwie jednym punktem ustępując tegorocznym liderom). Warto zaznaczyć, że był to dla nich debiut na strzelnicy.

Nieco niżej w tabeli wyników znalazły się Słoneczka (Natalia Pisera, Sylwia Gąsińska, Klementyna Kujawińska, Maja Gapińska). Za nimi znalazła się drużyna SWP (Adam Łazarczyk, Karol Tusiński, Wiktor Kuklewicz, Michał Gąsiński). Wszystkie patrole otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś drużyny które zdobyły miejsce na podium- także nagrody rzeczowe.

Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i jednocześnie świetnie się bawili. Z pewnością chętnie wezmą udział w kolejnych edycjach zawodów.

Filip Kowalczyk, kl. IA