Udział licealistek w VIII Meetingu na rzecz walki z rakiem piersi i szyjki macicy

2 października uczennice klasy 3F: Justyna Andrzejczak, Wiktoria Nadarzyńska i Karolina Swęderska wzięły udział w VIII Meetingu na rzecz walki z rakiem piersi i szyjki macicy organizowanym przez Fundację Carpe Diem, w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi.

Uczestniczki spotkania wysłuchały wykładów  dr n.med Ewy Kalinki -Warzochy z Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, wideokonferencji prof. Agnieszki Kołacińskiej na temat wpływu chirurgi estetycznej na ryzyko zachorowania na raka piersi oraz wykładu dr Wojciecha Ordona poświęconego rakowi szyjki macicy.

Wykładowcy w sposób merytoryczny a jednocześnie bardzo dostępny prezentowali czynniki ryzyka zachorowania na dany typ raka, zasady profilaktyki, symptomy rozwoju choroby, ocenę ryzyka zachorowania, metody diagnostyczne i sposoby leczenia oraz rokowania przy wczesnym wykryciu zmian nowotworowych.

Bardzo emocjonującym i intymnym momentem meetingu były spotkania z kobietami, które pokonały chorobę nowotworową i postanowiły podzielić się ze słuchaczami swoimi historiami.

Ambasadorem całego przedsięwzięcia profilaktycznego była aktorka Katarzyna Grabowska- aktorka Teatru Powszechnego w Łodzi znana między innymi z serialu „M jak Miłość”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code