Uczniowie wśród gwiazd!

Uczniowie kl. IA, IB, IIA, IIB odwiedzili w pierwszym tygodniu nowego roku Politechnikę Łódzką, by na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki wysłuchać wykładów, a potem w łódzkim Planetarium przyjrzeć się naszej galaktyce, gwiazdom i układowi słonecznemu.

Pierwszy wykład na uczelni szczególnie zainteresował matematyków, gdyż dotyczył sposobów kodowania (qer kody, kody paskowe) i działań modulo. Kolejne zajęcia dotyczyły promieniowania rentgenowskiego – historycznego podejścia do tematu, obecnego wykorzystania w medycynie i przemyśle oraz rentgenowskich ciekawostek.

Kolejnym punktem programu 80-osobowej grupy licealistów było Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, gdzie czekała na nas lekcja „Nasze podwórko” połączona z projekcją filmową.