Uczniowie naszego Liceum odwiedzili Plac Dębów Katyńskich w Uniejowie

17 września, w 80 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, uczniowie naszego Liceum z klasy IIIB wspólnie z koleżankami i kolegami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyli w Uniejowie w uroczystości uczczenia pamięci Polaków zamordowanych w Katyniu.

Pod pomnikiem ofiar katyńskich zastały złożone kwiaty i zapalone znicze. Uczniowie wysłuchali Pani Prezes Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa –  Urszuli Urbaniak, która przedstawiła historię utworzenia parku z dębami katyńskimi na terenie przedwojennego cmentarza, który znajdował się obok spalonego przez Niemców i dzisiaj już nieistniejącego  kościoła oraz historię powstania pomnika ofiar katyńskich. Uczniowie dowiedzieli się, że również z miejscowości znajdujących się na terenie  powiatu poddębickiego byli wywożeni i mordowani jego mieszkańcy – lekarze, policjanci, nauczyciele…

Po krótkiej przerwie spędzonej na termach , uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu, który miał miejsce w Domu Pracy Twórczej na temat historii Uniejowa w pierwszych dniach wojny oraz geopolitycznych przyczynach napaści Sowietów na Polskę. Tak ciekawą lekcję historii umożliwili uczniom przedstawiciele władz Powiatu Poddębickiego oraz Gminy Uniejów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code