Uczniowie na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej

Uczniowie profilu wojskowego poddębickiego LO mieli okazję poczuć klimat prawdziwej walki. To dzięki gościnności Wojskowej Akademii Technicznej, która – patronując szkole – zaprasza młodzież na liczne wykłady i zajęcia praktyczne do siedziby uczelni.

Tym razem Zastępca dziekana. ppłk dr inż. Mariusz Chmielewski wprowadził licealistów w świat i zasady działania najnowszych symulatorów wozów bojowych, hololensów oraz symulatorów wielkoformatowych. Oczywiście wszystko można było wypróbować w praktyce. Uczniowie mogli także przenieść się w wojenny świat, prowadząc wirtualny czołg.

Po emocjonującej wizycie na uczelni, młodzież odwiedziła jeszcze bazę lotnictwa transportowego, gdzie zwiedzała salę tradycji i nowe samoloty, którymi podróżują najważniejsze osoby w państwie.

Wyjazd doskonale wpasował się w zainteresowania licealistów i uświadomił, jak wiele można zbadać, przewidzieć i osiągnąć w pracy służb mundurowych dzięki współdziałaniu nauki, techniki i wojskowego doświadczenia.