Uczniowie listy piszą…

To już trzeci raz uczniowie liceum biorą udział w projekcie Instytyu Gotehe „Das Bild der Anderen”. Uczniowie klasy IIB  korespondują mailowo ze swoimi rówieśnikami ze szkoły I.P.S.S.A.R. Pietro d’Abano z miejscowości Abano Terme (Włochy).

Młodzież wymienia się listami, w których w języku niemieckim opowiadają m.in. o swojej rodzinie, szkole, miejscowości czy zainteresowaniach. Na razie wymieniliśmy się zdjęciami oraz krótkimi informacjami o sobie. W planach są wideokonferencje oraz akcja przybliżająca partnerskie szkoły, miejscowości  i kraje.

Współpraca prowadzona jest na podstawie materiałów dostarczonych przez Goethe – Instytut i stanowi integralną część lekcji.

W czasie trwania projektu uczniowie nie tylko poszerzą swoją znajomość języka, ale dowiedzą się również, jak żyją ich koledzy i koleżanki z Włoch. Poprzez udział w projekcie młodzież naszego liceum rozwija swoje umiejętności językowe, sprawność komunikacyjną oraz rozwija własne umiejętności międzykulturowe.