Tydzień z Politechniką Łódzką za nami

W dniach 10 – 14 września uczniowie klas III o profilu matematyczno – fizycznym mieli możliwość uczestniczenia w Tygodniu z matematyką i fizyką na Politechnice Łódzkiej. Mogli poczuć się jak prawdziwi studenci poprzez udział w wykładach, w laboratoriach i ćwiczeniach.

Nocleg został im zapewniony w Domu Studenta nr III. Dzięki zajęciom mogli zapoznać się z pojęciami z dziedziny nanotechnologii czy dowiedzieć się więcej o całkach i pochodnych. Wykładowcy dołożyli wszelkich starań aby zachęcić uczniów do studiowania na Politechnice poprzez przyjazne im tematy realizowane na zajęciach. Maturzyści mieli także możliwość skorzystania z Zatoki Sportu znajdującej się na terenie kampusu Politechniki. Aby wdrożyć uczniów w życie studenckie przybliżono im rozkład biblioteki. Ostatniego dnia cztery uczennice z klasy 3a zaprezentowały efekty swojej pracy podsumowującej zajęcia w ramach Akademickiego Ośrodka Politechniki Łódzkiej dla Młodzieży Szkolnej Szczególnie Uzdolnionej. W tym projekcie brali udział uczniowie tylko z naszej szkoły. Pod koniec ubiegłego roku szkolnego młodzież z klas A i B uczestniczyła w zajęciach na Politechnice prowadzonych przez wykładowców. Temat zajęć wykraczał poza materiał realizowany w liceum ale nasi uczniowie świetnie sobie z nim poradzili.