Tydzień z matematyką i fizyką na Politechnice Łódzkiej

Od 6 do 10 września uczniowie klas maturalnych o profilu matematyczno-fizycznym mieli możliwość udział w „Tygodniu z matematyką i fizyką” organizowanym przez Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej.

W bieżącym roku ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, zajęcia te odbywały się popołudniami w formie online. Korzystając z platformy nauczania zdalnego, uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach zarówno z matematyki, jak i fizyki. Poszerzyli swoją wiedzę na temat zastosowania rachunku różniczkowego czy zasadach działania LCD. Brali udział w doświadczeniach symulowanych, a także wysłuchali wykładu z matematyki w języku angielskim. Dział Promocji PŁ przedstawił naszym uczniom strukturę wydziału oraz informacje na temat zasad rekrutacji.

Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, choć nie ukrywa, że ma nadzieję na kolejne spotkania z wykładowcami Politechniki Łódzkiej już w tradycyjnej – stacjonarnej formie.

Szczególne podziękowania składamy Pani dr inż. Agnieszce Niedziałkowskiej za umożliwienie nam tak bliskich kontaktów z Politechniką Łódzką.