Szkolny etap XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Jak co roku w styczniu, uczniowie liceum ogólnokształcącego przystąpili do etapu szkolnego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań dotyczących różnych zagadnień z szerokiego zakresu tej olimpiady.

Aby poprawnie odpowiedzieć na pytania, uczniowie musieli okazać się wiedzą zarówno z ekologii, ale również z ochrony i kształtowania środowiska. Tematyka olimpiady obejmuje także treści z zakresu biologii, geografii, chemii i fizyki. Od uczestników wymaga się znajomości bieżących podstaw prawnych ochrony środowiska oraz aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na świecie.

Uczniowie włożyli dużo pracy aby przygotować się do tego konkursu: wiele przeczytanych książek, artykułów z czasopism czy obejrzanych filmów. 10 stycznia, w czytelni biblioteki szkolnej, dziesięcioro uczniów przystąpiło do pisania testu. Niestety najlepszym z nich zabrakło kilku punktów, aby przejść do dalszego etapu ale i tak wyniki są godne pochwały i świadczą o dużej wiedzy.

Gratulacje dla wszystkich uczestników, a przede wszystkich dla uczennic, które zajęły trzy pierwsze miejsca: Kingi Grodzickiej z klasy IID, Natalii Wawrzyniak z klasy IIC oraz Karoliny Fijałkowskiej z klasy IB
Być może już za rok uda się osiągnąć więcej.