Świetny wynik Igora w finale XIII Konkursu Matematycznego WAT

18 marca 2022r. odbył się finał XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Wzięło w nim udział 100 uczniów wyłonionych spośród 1250 uczestników reprezentujących 68 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Organizatorem konkursu jest Wojskowa Akademia Techniczna.

Celem Konkursu Matematycznego jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, ujawnianie młodych talentów, stworzenie możliwości sprawdzenia przez uczniów własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki.

Jak już wcześniej pisaliśmy, Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach w finale konkursu świetnie reprezentowali uczniowie klasy IIIa SL: Igor Wyrzykowski, Wiktor Szewczyk i Wiktor Kobielski. Bardzo dziękujemy!!!
Na szczególne gratulacje zasłużył Igor Wyrzykowski, który zajął 15. miejsce. Igor otarł się o pierwszą dziesiątkę laureatów konkursu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Teraz trzymamy mocno kciuki za maturzystów na ostatniej prostej.