Świetne wyniki maturzystów w finale konkursu WAT

19 marca 2019r. odbył się finał X Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. S. Kaliskiego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Do finału przystąpiło 89 uczestników wyłonionych spośród 1000 uczniów liceów ogólnokształcących i techników.

Eliminacje zostały przeprowadzone w grudniu 2018 roku w 60 szkołach średnich z całej Polski. Celem konkursu jest stwarzanie możliwości sprawdzenia poziomu wiedzy uczniów z matematyki, rozwijanie ich uzdolnień w tej dziedzinie, a także odkrywanie młodych matematycznych talentów.
Naszą szkołę świetnie reprezentowali uczniowie klasy IIIa. Kamil Binias zajął 13. miejsce, Grzegorz Rychlicki – 24. miejsce i Justyna Wawrzyniak – 35. miejsce. Gratulujemy i dziękujemy! Wynik Kamila to najlepsza lokata, jaką udało się uzyskać w tym konkursie, odkąd nasza szkoła bierze w nim udział. Teraz trzymamy mocno kciuki za maturzystów na ostatniej prostej.