Sukces w konkursie fotograficznym Uniwersytetu Łódzkiego

Geografia – proces, forma, obiekt – takie hasło przyświecało czwartej już edycji konkursu fotograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów, organizowanego przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Konkursu, w którym Aleksander Malczuk (kl. IF) zajął trzecie miejsce.

Wyróżnienie w konkursie przypadło uczniowi klasy IA, Adamowi Pigłowskiemu.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie procesów zachodzących w środowisku geograficznym – procesów naturalnych oraz uwarunkowanych działalnością człowieka. Nagrodzenie w konkursie jest tym bardziej cenne, że w składzie jury znajdowali się specjaliści z zakresu geografii, fotografii artystycznej oraz fotografii przyrodniczej.

Nagrodzone prace będą przedstawione na wystawie organizowanej w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki 2016. Dodatkowo wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej Wydziału Nauk Geograficznych.

Gratulujemy pięknych zdjęć!

Zdj.1 KL na czarno-biało, Aleksander Malczuk