Sukces naszych konkursów przedmiotowych!

Sukcesem zakończyła się pierwsza edycja konkursów organizowanych przez LO w Poddębicach, do udziału w których zaproszono uczniów szkół podstawowych powiatu poddębickiego. Przystąpiło do nich ponad 60 ósmoklasistów z 6 szkół – Dalikowa, Domaniewa, Niemysłowa, Poddębic, Uniejowa, Wielenina. Duże zainteresowanie cieszy tym bardziej, że sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja pozaszkolnym aktywnościom młodych ludzi.

Celem konkursowej zabawy było rozwijanie pasji młodzieży, motywowanie ich do pracy i pokazanie, że warto podejmować wysiłek dla swojego samorozwoju.

Konkursy składały się z dwóch etapów. Do finałowego zakwalifikowało się 30 osób, które rywalizowały między sobą w 4 blokach tematycznych: matematyczno-fizyczno-informatycznym, przyrodniczym, językowym i humanistycznym. Patronat nad konkursami objęła Małgorzata Komajda, Starosta Powiatu Poddębickiego. I to właśnie w sali konferencyjnej Starostwa, w poniedziałek 31 maja odbył się uroczysty finał konkursów. Nagrody z rąk Pani Starosty, Pani Doroty Kubiak, Zastępcy Naczelnika Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty, Kultury i Sportu, Pana Dyrektora Jarosława Terleckiego oraz naszych nauczycieli – Pana Jacka Bieniasa i Piotra Kowalczyka odebrało 12 zwycięzców – troje w każdej kategorii tematycznej konkursu.

Wiemy, że młodzież ma zróżnicowane zainteresowania, dlatego postanowiliśmy nie zamykać się w jednym przedmiocie. Dzięki temu, że można było sprawdzić swoją wiedzą z różnych przedmiotów, każdy mógł znaleźć obszar, w którym mógł się wykazać. – mówi dyrektor naszej szkoły, Jarosław Terlecki.

To pierwsza odsłona konkursów przedmiotowych w liceum, która pokazała, że młodzież chce się rozwijać, jest aktywna i gotowa do podejmowania nowych wyznań. Planowane są już kolejne edycje konkursowych zmagań, na które zapraszamy na początku przyszłego roku.