Sukces na XLIV Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Obronnych Sprawni jak żołnierze

Dwie świetne trzyosobowe drużyny z naszej szkoły stawiły się na tegorocznych Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Obronnych Sprawni jak żołnierze. Młodzież dała z siebie wszystko na terenie 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, czego efektem jest II miejsce zarówno damskiej, jak i męskiej reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach.

Konkurencje nie należały do łatwych, bo znalazły się wśród nich zarówno testy sprawnościowe, rzuty granatem, strzelanie, bieg na orientację oraz pierwsza pomoc. Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych RP, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Nagrody uczestnikom zawodów wręczał kurator oświaty Waldemar Flajszer. Uroczystość miała miejsce w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.