Sukces Charytatywnego Maratonu Zumby dla Huberta

Mnóstwo pozytywnych emocji, 150 bawiących się osób, uśmiech na twarzy Huberta Borowskiego oraz realna pomoc finansowa. To wszystko jest wynikiem Charytatywnego Maratonu Zumby zorganizowanego w Poddębicach przez – działające przy Liceum Ogólnokształcącym – Stowarzyszenie Licealista.

21 kwietnia w hali sportowej Gimnazjum w Poddębicach zgromadzili się wielbiciele zumby oraz osoby, które dopiero poznają ten rodzaj aktywności fizycznej. Pojawili się młodsi (wiele uczniów naszej szkoły!) i starsi, osoby z całego powiatu, ale też z Łodzi. Łączyło ich jedno – wielkie serce i gotowość pomocy potrzebującemu dziecku.

Maraton prowadziły trzy certyfikowane instruktorki, które zarażały pasją i entuzjazmem nawet tych mniej wprawionych w taniec uczestników. Zresztą przy tak skocznej, pełnej ekspresji i słońca muzyce trudno było nie dać się porwać zabawie. Szczególnie, że na „parkiecie” przez trzy godziny wiele się działo. Zumba stanowi połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z elementami fitness. Jest bardzo popularną metodą aktywności. Pozwala uwolnić energię, rozładować stres oraz – oczywiście – poprawia kondycję. Jednocześnie, żeby się dobrze bawić, wcale nie trzeba trenować latami, co udowodnili uczestnicy poddębickiej akcji charytatywnej.

Sam bohater pojawił się na Maratonie w towarzystwie rodziców i babci. Pogodny 7-latek z uśmiechem próbował swoich sił w tańcu. Hubert od urodzenia zmaga się z poważnymi wadami wrodzonymi rąk i nóg oraz wadą układu moczowego. Ma sprawną tylko lewą rękę, ale dzięki codziennej rehabilitacji coraz lepiej radzi sobie z codziennymi wyzwaniami.

Dzięki hojności uczestników, pomocy lokalnych firm, wsparciu gminy Poddębice i gminy Zadzim oraz sponsorom udało się zebrać ponad 5 tys. złotych. To kwota, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Huberta. Chłopiec osobiście odebrał czek z rąk naszych nauczycieli. Szczególne podziękowania należą się Panu Piotrowi Kowalczykowi, Pani Ilonie-Jewczak Skórce, Pani Annie Perlińskiej-Supeł, Pani Halinie Duraj, Pani Wiolecie Pawlak i Pani Beacie Matusiak, którzy organizowali akcję.

Po pełną relację fotograficzną zapraszamy na Facebooka.