Sukces Charytatywnego Maratonu Zumby dla Ani i Marcina

Takie wydarzenia dodają otuchy! 200 osób czynnie wspomagało uczniów naszej szkoły – Anię Płoszyńską i Marcina Dopieralskiego podczas charytatywnego maratonu zumby, który odbył się 12 marca 2016r. Ogromne zaangażowanie instruktorów, wsparcie lokalnych firm, a przede wszystkim wielkie serca uczestników zaowocowały pełną pozytywnej energii atmosferą oraz wsparciem finansowanym dla, poszkodowanych w wypadkach, licealistów.

Na imprezę przybyli sami bohaterowie imprezy, którzy przez całe trzy godziny kibicowali tanecznym wysiłkom uczestników. Ania i Marcin są w trakcie wielomiesięcznej rehabilitacji po wypadkach, którym ulegli w wakacje 2015 roku. Ania wskutek upadku na obozie sportowym nie chodzi, potrącony przez pijanego kierowcę Marcin ma trudności z poruszaniem się o własnych siłach.

Dochód z organizacji wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie nastolatków, ale miał także na celu okazanie im wsparcia ze strony szkolnych kolegów i nauczycieli. Sukces przedsięwzięcia najlepiej obrazują słowa, które pojawiły się na społecznościowym profilu Ani kilka godzin po imprezie: Aż trudno uwierzyć, nie dociera do nas, że tyle osób z własnej inicjatywy zaangażowało się w akcję, włożyło tyle wysiłku, by pomóc dwójce osób. Nie przekazaliście jedynie pieniędzy (…). Wy pokazaliście, że w Waszych sercach jest miłość, dobro, empatia. Że nie potrzebujecie ukłonów, oklasków, że robicie to z czystego serca.

Uczestnikami imprezy byli mieszkańcy powiatu poddębickiego, ale przybyli także goście z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza, Łęczycy czy Ozorkowa w wieku od 5 do 60 lat. Zumbowicze zaskakiwali doskonałą kondycją, zarażali dobrymi humorami i pełnym zaangażowaniem.

Organizatorem Charytatywnego Maratonu Zumby dla Ani i Marcina było Stowarzyszenie Licealista, działające przy naszej szkole. Inicjatywę wspierały lokalne media oraz patron maratonu – TVP3.