Środowisko ponad wszystko

Nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskim projekcie – Zwolnieni z teorii. Jeden z projektów dotyczy ochrony środowiska. Jak uczniowie opisują swój projekt i cel?

Jesteśmy uczennicami pierwszej klasy liceum i bierzemy udział w projekcie na platformie ZWOLNIENI Z TEORII. Razem chcemy edukować i zmieniać zachowania ludzi w sprawie ekologii. Jak wiemy plastik jest wszędzie. Dlatego my już teraz chcemy zawalczyć o naszą przyszłość. Jest to problem na skalę światową. W ramach projektu chcemy zwiększyć świadomość młodzieży w naszej okolicy. Planujemy zorganizować konkurs dla przedszkolaków na najlepszy plakat ekologiczny. Za zgodą władz szkoły wprowadzamy kosze do segregacji śmieci. Chcemy rozpromować torby wielorazowego użytku i biodegradowalne z kukurydzy i ziemniaka. W celu uzyskania statystyk na temat wiedzy ekologicznej przeprowadziliśmy ankietę sprawdzającą wiedzę młodzieży w naszej szkole.