Sprawdzamy swoją wiedzę z historii najnowszej

28 listopada 2017 roku w Naszym Liceum odbył się etap szkolny V edycja Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego. W zmaganiach wzięło udział troje uczniów, którzy musieli rozwiązać test składający się z 25 zadań.

Do etapu wojewódzkiego awansowała: Sandra Brzezińska i Kornelia Cedrych, uczennice klasy IIE. Przed dziewczętami teraz etap wojewódzki. W olimpiadzie bierze udział 500 szkół z całej Polski. Życzymy sukcesów naszym reprezentantkom!

Ambasadorem V edycji Olimpiady Solidarności został zespół Fisz Emade! Finał konkursu odbędzie się w czerwcu w Katowicach, gdzie zespół zagra zarówno dla laureatów olimpiady i dla mieszkańców miasta.