Spotkanie z pracownikiem naukowym Saudi Petroleum Services Polytechnic w Arabii Saudyjskiej

W czwartek 02. lutego odbyło się spotkanie z Jarosławem Krawczykiem, pracownikiem naukowym Saudi Petroleum Services Polytechnic w Arabii Saudyjskiej. Gość, absolwent naszego LO, opowiadał uczestnikom spotkania – uczniom klas 3c, 2c i 2a – jak starać się o stypendia naukowe i korzystać z projektów skierowanych do młodzieży i studentów.

Wskazał na korzyści płynące z programów oraz poinformował o trudnościach, z jakimi najczęściej borykają się młodzi ludzie studiujący zagranicą.

Jarosław Krawczyk ukończył fizykę molekularną na Politechnice Łódzkiej. Pracę doktorską bronił w Dreźnie, w Niemczech. Pracował min. na Melbourne University w Australii, Durham University w Wlk. Brytanii, a ostatnio na Politechnice Łódzkiej. Obecnie jest wykładowcą na politechnice w Arabii Saudyjskiej.

Najciekawsze okazały się informacje dotyczące różnic kulturowych, z jakimi spotykał się i spotyka podczas swojej drogi zawodowej w różnych krajach.

spotkanie z absolwentem 1