Spotkanie z Lalką w … teatrze

Teatr Lalka 2018

Uczniowie klas drugich obejrzeli w łodzkim Teatrze Muzycznym spektakl „Lalka”. Interesujące przedstawienie pozwoliło młodzieży uplastycznić obraz XIX-wiecznej Warszawy oraz przybliżyło główne wątki zawarte w lekturze Bolesława Prusa.

Losy bohaterów zostały przedstawione w sposób ciekawy i przystępny dla współczesnej młodzieży. Sztuka przekazała uniwersalne wartości, takie jak: wiara w siebie, pewność i wytrwałość w dążeniu do celu oraz bezinteresowna pomoc potrzebującym. Przedstawienie wywołało wiele wniosków i skłoniło do refleksji oraz dyskusji na temat sposobu interpretacji dzieła literackiego przez reżysera.

To już kolejny kulturalny wyjazd uczniów w tym roku szkolnym. Regularne wizyty licealistów w łódzkich teatrach pozwalają im aktywnie uczestniczyć w odborze sztuki, uczą wrażliwości na nią i analizowania dzieł literackich.