Rekrutacja w dużej firmie. Praktyczne zajęcia dla licealistów

Nasi maturzyści odwiedzili największą w naszym powiecie firmę JTI Polska, której siedziba mieści się w Starym Gostkowie. Spotkanie było podzielone na kilka etapów.

Najpierw w sali konferencyjnej młodzież zapoznała się z historią firmy. Uczniowie poznali warunki pracy na poszczególnych szczeblach kariery w korporacji oraz benefity, z których mogą korzystać wszyscy pracownicy. Poruszono również temat dokumentów, które należy przesłać potencjalnemu pracodawcy. Uczniowie dowiedzieli się jak powinno wyglądać perfekcyjne CV oraz jakich błędów unikać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która dla wielu aplikujących okazuje się sporym wyzwaniem.

Po części teoretycznej, nadeszła pora na zwiedzanie fabryki. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć najnowocześniejszy park maszynowy oraz poznać poszczególne etapy produkcji wyrobów tytoniowych.

Kontynuacją współpracy było spotkanie uczniów z przedstawicielami firmy na terenie szkoły. Młodzież uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym prawidłowych działań w trakcie ubiegania się o pracę. Specjaliści do spraw rekrutacji omówili sposoby tworzenia CV i zaprezentowali na czym polega rekrutacja w ich firmie. Podczas części warsztatowej uczniowie wcielali się w role ubiegających się o pracę i wzięli udział w aranżowanych rozmowach kwalifikacyjnych.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w takich inicjatywach, ponieważ poznawanie w praktyce funkcjonowania dużych ośrodków pracowniczych może przyczynić się do ułatwienia wyborów edukacyjno-zawodowych oraz stawiania pierwszych kroków w świecie biznesu.

Przeczytaj także szczegóły dotyczące spotkania na temat wakacyjnej pracy dla młodzieży!