Radio Cudzysłów

Jesteśmy z klasy Id SL Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach. W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w Olimpiadzie “Zwolnionych z Teorii”, co za tym idzie – stworzyć własny projekt społeczny.

Nasz polega na stworzeniu radia szkolnego, czym zapewniliśmy rozrywkę uczniom naszej szkoły, ale nie tylko. Zamierzamy publikować w Internecie przeprowadzone prze nas wywiady dotyczące tego, co aktualnie dzieje się w Poddębicach i ich okolicach, a także o planach na przyszłość przygotowanych dla Naszego miasta. Chcemy porozmawiać z różnymi sławnymi lub też mniej sławnymi osobowościami, a za ich zgodą te rozmowy publikować. Mamy duże plany, które jesteśmy w stanie zrealizować jako silna grupa. Nasz projekt opiera się na chęci przekazania przez nas informacji do szerszego grona, jakim jest nasza lokalna społeczność. Ale czy musimy poprzestawać tylko na tym? Jesteśmy pewni, że inni uczniowie także chcieliby wiedzieć, jak wygląda życie dziennikarza przeprowadzającego czy przygotowującego wywiady. Dlatego mamy w planach stworzyć kółko dziennikarskie, które połączy osoby o tych samych lub podobnych zainteresowaniach oraz pokaże, jak jest za drugą stroną mikrofonu. Za pomocą tej inicjatywy z pewnością uda nam się rozwinąć jeszcze bardziej zainteresowania naszych beneficjentów oraz stać się prężnie działającym źródłem informacji dla wszystkich mieszkańców Naszego regionu.