Przygotowania do wymiany polsko – niemieckiej

Liceum Ogólnokształcące wraz z Stowarzyszeniem Licealista przygotowuje kolejną edycję wymiany polsko – niemieckiej. Razem z partnerską szkołą Gymnasium Blankenese z Hamburga planujemy wyjazd 17-osobowej grupy uczniów do tego miasta, gdzie poddębiccy licealiści będą m.in… chodzili do niemieckiej szkoły!

Ponieważ sport ułatwia komunikację i integrację, w programie zaplanowano dużo aktywności sportowej, gier i zabaw językowych, zwiedzania Hamburga i okolic. Zapowiada się mnóstwo atrakcji dla młodzieży.

Będzie to tym razem „prawdziwa” wymiana, ponieważ licealiści będą nocowali w rodzinach niemieckich. Przed wspólnym spotkaniem w kwietniu br. uczniowie będą mieli możliwość do wzajemnego poznania się, między innymi poprzez wymianę zdjęć, maili czy wideokonferencje na skype.

Celem projektu jest doskonalenie umiejętności językowych, odkrywanie nowych tradycji i krajów oraz budowanie porozumienia.

Germaniści naszego liceum organizowali już podobne wymiany. Przypomnijmy, że w 2015r. odbyła się pierwsza wymiana w Poczdamie i Berlinie, a w 2016 w Gdańsku.