Przepis na mat-fiza

Politechnika Łódzka  – właśnie to miejsce uczniowie klas I A i II A mieli przyjemność odwiedzić w poniedziałek (tj. 10.06.2019). Spotkanie w ramach patronatu Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ  pozwoliło im przybliżyć studencką rzeczywistość.

Zajęcia z fizyki poprowadził dr Rafał Ledzion. Wykład pt. „Promieniowanie Rentgenowskie” zaciekawił i zwrócił uwagę wszystkich uczestników. Kto by pomyślał, że to co niewidoczne dla oczu może jednocześnie pomóc człowiekowi i go zabić? Półtorej godziny wystarczyło, aby zdać sobie sprawę ze wszystkich korzyści i zagrożeń, jakie niesie za sobą promieniowanie X. Oczywiście nie zabrakło czasu na krótką dyskusję i żarty.

Spotkanie z królową nauk zostało przeprowadzone pod okiem dr inż. Agnieszki Niedziałkowskiej. Przedstawiła ona zastosowanie matematyki w życiu codziennym oraz udowodniła potęgę tej nauki. Optymalizacja, kryptologia – te zagadnienia nie są już naszym uczniom straszne. Młodzież poznała nowy sposób komunikowania się; poprzez macierze. Czy wykłady okazały się wystarczająco ciekawe dla naszych uczniów? Wykładowcy dołożyli wszelkich starań, aby zachęcić ich do poszerzania wiedzy oraz studiowania na politechnice.