Projekt ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej dla uczniów profilu wojskowego

Już niebawem rusza projekt „Klasa mundurowa przyszłością wojska” skierowany do uczniów profilu wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Inicjatorem oraz realizatorem projektu jest Stowarzyszenie „Licealista” działające przy szkole od prawie dwóch lat.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Otwartego Konkursu Ofert Ministra Obrony Narodowej. W ramach projektu zaplanowano zróżnicowany wachlarz bezpłatnych zajęć dodatkowych z terenoznawstwa czy biegu na orientację oraz wyjazdy na warsztaty, wykłady i pokazy na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Uczniowie będą brać udział w warsztatach dotyczących m.in. nawigacyjnych systemów satelitarnych, sprzętu logistycznego, pojazdów specjalnych i wozów bojowych czy ochrony przed działaniem wybuchu.

Dużą część zajęć poprowadzą instruktorzy Związku Strzeleckiego w Łodzi. Zajęcia paramilitarne będą tyczyły się survivalu, bronioznawstwa i ćwiczeń strzeleckich, podstaw taktyki piechoty, pierwszej pomocy oraz zasad walki lekkiej piechoty.

Głównym celem projektu jest wzrost sprawności fizycznej młodzieży, urozmaicenie oferty zajęć sportowych i stworzenie oferty zajęć proobronnych.

Realizowany projekt to dla licealistów szansa na rozwój zainteresowań, poszerzenie wiedzy i praktycznych umiejętności, które z pewnością przygotują ich do służby w jednostkach mundurowych.