Projekt „Pamiętajcie o ogrodach…” z dofinansowaniem Funduszu Naturalnej Energii

Z radością informujemy, że projekt „Pamiętajcie o ogrodach…”, za którego nostalgicznym tytułem kryje się odrestaurowanie ogrodu za szkołą i zorganizowanie tam cyklu zajęć edukacyjnych nawiązujących do ekologii i szacunku dla przyrody, otrzymał dofinansowanie w ramach Konkursu Fundusz Naturalnej Energii, Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Tegoroczna edycja konkursu skupiała się wokół czterech tematów wybranych spośród 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals). Wnioskujący w swoich projektach odpowiadali na wyzwania związane ze zmianami klimatu, gromadzeniem i racjonalnym wykorzystaniem wody oraz oszczędzaniem energii i korzystaniem z jej alternatywnych źródeł. W ramach proponowanych działań bardzo często pojawiały się inwestycje wspierające małą retencję, tworzenie łąk kwietnych dla zapylaczy, a także eksperymentowanie z użyciem pomocy dydaktycznych, które umożliwiają w praktyczny i bezpośredni sposób zwiększyć świadomość ekologiczną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 8 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Na XI edycję konkursu wpłynęło aż 221 projektów. 48 z nich otrzymało dofinansowanie. Nasze „Ogrody…” znalazły się wśród nich. Szczegóły na temat działań projektu już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code