Projekt „Pamiętajcie o ogrodach…” z dofinansowaniem Funduszu Naturalnej Energii

Z radością informujemy, że projekt „Pamiętajcie o ogrodach…”, za którego nostalgicznym tytułem kryje się odrestaurowanie ogrodu za szkołą i zorganizowanie tam cyklu zajęć edukacyjnych nawiązujących do ekologii i szacunku dla przyrody, otrzymał dofinansowanie w ramach Konkursu Fundusz Naturalnej Energii, Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Tegoroczna edycja konkursu skupiała się wokół czterech tematów wybranych spośród 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals). Wnioskujący w swoich projektach odpowiadali na wyzwania związane ze zmianami klimatu, gromadzeniem i racjonalnym wykorzystaniem wody oraz oszczędzaniem energii i korzystaniem z jej alternatywnych źródeł. W ramach proponowanych działań bardzo często pojawiały się inwestycje wspierające małą retencję, tworzenie łąk kwietnych dla zapylaczy, a także eksperymentowanie z użyciem pomocy dydaktycznych, które umożliwiają w praktyczny i bezpośredni sposób zwiększyć świadomość ekologiczną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 8 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Na XI edycję konkursu wpłynęło aż 221 projektów. 48 z nich otrzymało dofinansowanie. Nasze „Ogrody…” znalazły się wśród nich. Szczegóły na temat działań projektu już wkrótce.