Projekt dla klasy mundurowej na finiszu!

Działania w ramach projektu „Klasa mundurowa przyszłością wojska” ze środków Ministra Obrony Narodowej powoli dobiegają końca. Prowadzony przez Stowarzyszenie Licealista projekt zaowocował wyjazdami i innowacyjnymi zajęciami uczniów liceum.

Licealiści poszerzyli swoją wiedzę z zakresu wojskowości i obronności oraz zostali wyposażeni w podstawowe umiejętności niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych. Projekt miał wzmacniać motywację i kondycję fizyczną uczniów z międzywydziałowej klasy o profilu mundurowym.

Większość działań odbywała się poza salami lekcyjnymi. Młodzież uczestniczyła w zajęciach biegu na orientację oraz zawodach „Orientuj się i licz”. Podczas dwóch wizyt Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie uczniowie brali udział w kilku wykładach i pokazach.

Dzięki projektowi została nawiązana współpraca ze Związkiem Strzeleckim w Łodzi. Zajęcia terenowe z instruktorami, którzy są pasjonatami i praktykami, wyposażyły licealistów w umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w terenie, taktyki piechoty, bronizonastwa, bytowania w terenie czy zasad walki lekkiej piechoty. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w trakcie zawodów na strzelnicy czy marszu kondycyjnego.

Projekt jest wysoko oceniany przez dyrekcję Liceum oraz samych uczniów, dlatego wszyscy myślą już o kolejnych działaniach.