Pracowity początek ferii

W sobotę 14 stycznia w Łodzi odbywał się okręgowy etap XLIII Olimpiady Historycznej. Wzięło w nim udział 130 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Naszą szkołę reprezentował Mikołaj Rogalewicz, uczeń klasy IIIf o profilu dziennikarsko- prawniczym.

Niestety nie mogła w nim wziąć udziału Justyna Osiewała mimo, iż i ona wywalczyła w nim miejsce. Uczestnicy finału wojewódzkiego w I etapie musieli napisać pracę historyczna na jeden z pięciu tematów. Mikołaj opisał przemiany w Europie Środkowo–Wschodniej po upadku ZSRR.

Etap wojewódzki odbył się na Wydziale Filozoficzno–Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Czekamy na wyniki i… oczywiście, trzymamy kciuki!