Pracowita sobota licealistek na Uniwersytecie Łódzkim

Święta tuż, tuż a uczennice klasy z 1B – Ola, Wiktoria i Sabina, spędziły ostatnią sobotę na zajęciach laboratoryjnych Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem izolowały plazmidowe DNA z komórek Escherichia coli.

Temat bardzo ciekawy, gdyż o plazmidach i transformowanych bakteriach ostatnio wiele słyszały na lekcjach biologii. W warunkach szkolnych niemożliwe jest jednak pozyskanie słynnych plazmidów, które są najczęściej wykorzystywanymi wektorami do przenoszenia genów.

Dziewczyny z ogromną precyzją wykonywały wszystkie czynności zgodnie z procedurą. Posługiwały się sprzętem laboratoryjnym z większą wprawą niż ostatnio… trening czyni mistrza, chociaż do mistrzostwa jeszcze daleka droga 🙂

W przerwach między kolejnymi zadaniami w laboratorium wykorzystały czas i przemierzyły uniwersyteckie korytarze, zwiedziły gmach Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, w którym czują się już prawie jak u siebie 🙂

Po pracy był czas na chwilę przyjemności – słodkie ciacho i dobra kawa oraz babskie ploteczki w miłej kafejce.

Następny wyjazd w ramach projektu Mechanistyczna analiza ilościowa odporności na choroby roślin z rodzaju Brassica poprzez asocjacyjną transkryptomikę już za trzy tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code