Poznajemy sztukę dziennikarską od kuchni

To już kolejny rok współpracy poddębickiego LO z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Efektem porozumienia są między innymi atrakcyjne zajęcia prowadzone przez pracowników i studentów łódzkiej uczelni z uczniami klas humanistycznych.

W dniu 9 grudnia tajniki dziennikarskiego warsztatu zgłębiali uczniowie klasy II f. Kapryśną, grudniową aurę ożywiła gorąca atmosfera, jaką stworzyli młodzi prowadzący – członkowie Dziennikarskiego Koła Naukowego UŁ.

Na niezwykłą atmosferę warsztatów złożyły się zadania praktyczne – tworzenie, nagrywanie i montowanie newsów radiowych i telewizyjnych. Wyposażeni w profesjonalny sprzęt uczniowie przeobrazili się w radiowych dziennikarzy. Niemałą frajdę sprawiło im nagrywanie, a potem montowanie materiałów. Jeszcze ciekawsze okazały się prezentacje stworzonych materiałów i poznanie brzmienia swojego głosu w radiowym nagraniu.

Potem młodzi adepci sztuki dziennikarskiej próbowali swych sił przed kamerą. Ta próba okazała się prawdziwym sprawdzianem umiejętności, charakteru i charyzmy. Młodzi licealiści z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.