Pożegnanie roku szkolnego oraz… szkoły

22 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Nie było to jednak zwykłe powitanie wakacji.Oprócz radości z nadchodzącego odpoczynku, pojawiła się i nuta nostalgii. To ostatnie oficjalne spotkanie w budynku przy ulicy Mickiewicza. Nasza szkoła funkcjonowała w nim od roku szkolnego 1955/56.

Z miejscem tym wiąże się więc ponad 60 lat wspomnień kilku tysięcy absolwentów i kilkudziesięciu nauczycieli. Nic dziwnego, że – oprócz podekscytowania czekającymi nas zmianami – w powietrzu unosił się duch melancholii. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego gościliśmy Ryszarda Ryttera – Starostę Poddębickiego oraz Piotra Bindera – Wicestarostę Poddębickiego. Przedstawiciele Powiatu Poddębickiego dziękowali nauczycielom za wytrwałość i zaangażowanie w pracy z młodzieżą oraz osobiście gratulowali uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Spotkanie zakończyła część artystyczna przygotowana przez klasę IB.

Życzymy bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!