Poszukujemy autorytetów

Autorytety: czy są, czym są i gdzie ich szukać? To pytania, na które starała się odpowiedzieć grupa 100 licealistów z województwa łódzkiego, w tym również przedstawicielki naszej szkoły. Paulina i Ola, uczennice klasy 2b przez 5 dni uczestniczyły w Zjeździe Liderów młodzieżowych w Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim.

Program zjazdu jak każdego roku był bardzo intensywny. Uczniowie i ich opiekunowie uczestniczyli    w warsztatach poszukiwania autorytetów w sporcie i muzyce, rozmawiali na temat godności i praw człowieka, rozwijali swoje zdolności muzyczno-taneczne, spotkali się z blogerem-księdzem Arkadiuszem Lechowskim, wysłuchali koncertu profilaktycznego Full Power Spirit, doświadczyli formuły debatowania w ramach konferencji typu open space. Tygodniowy pobyt w Załęczu był bardzo wartościowym doświadczeniem, pozwalającym na zdobycie wiedzy przede wszystkim o sobie i otaczających nas ludziach. Od samego początku organizatorzy zjazdu stawiają   przede wszystkim na inwestycję w ucznia jako człowieka. Zjazd Liderów Młodzieżowych organizowany był po raz 4 przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Cieszymy się, że nasza szkoła mogła uczestniczyć w tym projekcie.