Politechnika Łódzka

W dniu 10.02.2011r. uczniowie klas z rozszerzoną podstawą z matematyki i fizyki wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Łódzkiej. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy naszej szkoły i Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej. Zaproszonych gości gorąco powitał dyrektor CNMiF doc. dr Andrzej Just. Podkreślił ogromne znaczenie objętego patronatu PŁ nad naszą szkołą i obustronne korzyści tej naukowej kooperacji.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu i aktywnie uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych PŁ. Licealiści wykonywali ćwiczenia z zakresu dyfrakcji fal elektromagnetycznych, przeprowadzili analizę fali akustycznej i uczestniczyli w laboratorium z elastooptyki dotyczącym metod doświadczalnych do badań stanu naprężeń i odkształceń w ciałach bezpostaciowych. Takie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z zapartym tchem przeprowadzali doświadczenia. Był to pierwszy wyjazd na politechnikę, przed uczniami kolejne zjazdy. Dzięki takim wyjazdom młodzież będzie mogła rozwijać swoją wiedzę i zainteresowania z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych, korzystać z bogato wyposażonego laboratoryjnego zaplecza oraz pracować na urządzeniach, których nie ma w szkole.