Półfinał Olimpiady z ZUS za nami

W dniu 15 marca 2019 roku odbył się półfinał Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Najlepsi uczniowie z dwudziestu łódzkich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w Zduńskiej Woli, by powalczyć o miano najlepszej szkoły w województwie łódzkim.

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego awansowali do finału w Warszawie i powalczą m.in. o indeksy na uczelnie i dodatkowe punkty w procesie rekrutacji. Uczennice w składzie: Weronika Torzewska, Ewa Rychlicka i Zuzanna Wilmańska uzyskały najlepszy wynik w szkole i reprezentowały nasze liceum w II etapie Olimpiady.
Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem projektu edukacyjnego pn. „Lekcje z ZUS”, skierowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i organizowanego pod patronatem Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.