Patronat Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego

10 grudnia 2013 szkoła zawarła porozumienie o współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Porozumienie dotyczy współdziałania UŁ i LO na rzecz rozwoju edukacji humanistycznej i językoznawczej.

Obejmuje klasy o profilu humanistycznym i umożliwi młodzieży m.in. uczestnictwo w wykładach otwartych organizowanych przez UŁ oraz warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez nauczycieli akademickich na terenie szkoły w Poddębicach.

Młodzież klas humanistycznych wysłuchała wykładu inauguracyjnego prof. dr. hab. Piotra Stalmaszczyka na temat roli nauk humanistycznych we współczesnym kształceniu. Uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia w dziedzinie humanistyki w formie prezentacji multimedialnej, a wydarzenie uświetniła oprawa artystyczna. Najważniejszym momentem uroczystości stało się
podpisanie listu intencyjnego. Przygotowania do uroczystości trwały kilka tygodni. Uczelnię reprezentowali: Dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Piotr Stalmaszczyk, prof. dr hab. Ewa Szkudlarek- Śmiechowicz oraz dr Irena Hübner.

Spotkanie stało się okazją do promocji szkoły w środowisku lokalnym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy i uczniowie klas gimnazjalnych, którzy zapoznali się z aktualną ofertą kształcenia.