Ożywiamy historię

Młodzież naszego liceum weźmie udział w projekt p.t: „Ożywiamy historię”. Inicjatywa ta polega m. in. na przeprowadzeniu warsztatów filmowych w technice animacji poklatkowej, podczas których uczniowie stworzą animację przedstawiającą jeden z trzech tematów dotyczących historii miasta i jego zabytków.

Kolejnym elementem wydarzenia będzie projekcja filmu animowanego i prelekcja dotycząca pioniera animacji lalkowej. Ponadto na zakończenie działań odbędzie się spotkanie podsumowujące, na którym będzie mieć miejsce wykład nt. historii miasta Poddębice i jego zabytków oraz pokaz premierowy filmiku stworzonego przez młodzież.

Zajęcia dla młodzieży przewidziane są w dwa dni 10. i 17. października 2019 r., a wydarzenia w jego ramach odbędą się w Poddębickim Domu Kultury i Sportu.

Projekt na drodze konkursu uzyskał dofinansowanie od Łódzkiego Domu Kultury, który jest operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 woj. łódzkie, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.

Partnerami głównego organizatora w Poddębicach (PDKiS) są Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej i Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich.

Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia i dobrej zabawy podczas zajęć!