Otrzęsiny – przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet szkoły

Nowe pokolenie pierwszaków zostało uroczyście przyjęte w poczet uczniów. Podczas ślubowania przyjęli na siebie wszystkie prawa, przywileje i obowiązki ucznia liceum.

Po tradycyjnym ślubowaniu przed sztandarem szkoły rytuał „otrzęsin” poprowadzili uczniowie klasy IIC pod opieką wychowawczyni – Pani Wioletty Pawlak.

Od czasów żaków krakowskich „Otrzęsiny” to impreza, podczas której starsi, doświadczeni koledzy sprawdzają umysł i tężyznę fizyczną „pierwszaków”. Do wspólnej zabawy zaproszono wszystkie pierwsze klasy (Ia, Ib, Ic,) i ich wychowawców, pozostałych nauczycieli i uczniów. Pod czujnym okiem jurorów, w atmosferze świetnej zabawy, sprawdzono potencjał wyobraźni i humoru nowych koleżanek i kolegów.

Sprawdzian obejmował dowcipną prezentację klasy, „koci makijaż” oraz popisy wokalne i taneczne. Zwycięska klasa I b w nagrodę otrzymała m.in. zaszczyt przygotowania „otrzęsin” w kolejnym roku szkolnym. Gratulacje!