Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Eliminacje wojewódzkie

W dniu 15 marca 2017 roku o godzinie 10:00 w Łodzi odbyły się wojewódzkie eliminacje IV edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. W całej Polsce uczestniczyło w niej około 800 uczniów. Tematyką konkursu są przemiany w Polsce w latach 1970-1990.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas II liceów ogólnokształcących i klas III techników. O miejsce w finale ogólnopolskim w naszym województwie rywalizowało 42 uczniów, wśród nich uczennica klasy IIF, Justyna Meszka. Do etapu centralnego awans wywalczyło trzech uczniów. Będą oni reprezentowali województwo w finale ogólnopolskim, który odbędzie się we Wrocławiu. Wcześniej zwycięscy wezmą udział w wizycie studyjnej w Gdańsku.

Justyna w konkursie zajęła wysokie, szóste miejsce.