Ogólnopolski Głos Profilaktyki w naszej szkole

Sportowo, muzycznie, plastycznie, naukowo… czyli dla każdego coś dobrego. Tak wyglądał Ogólnopolski Głos Profilaktyki na terenie naszej szkoły. W bardzo zróżnicowany sposób, 1 czerwca uczniowie obchodzili Dzień Dziecka. Całości przyświecała jedna idea – moda na zabawę bez uzależnień.

Dzień rozpoczął się warsztatami plastycznymi oraz grą terenową podczas której uczestnicy drużynowo zmagali się z zadaniami ukrytymi w zakamarkach Parku Zmysłów. Młodzież przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek występ artystyczny z garścią klasyki muzyki rockowej i popowej.

Gościliśmy rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, Elżbietę Tomczak, która przypomniała główne założenia programu „Profilaktyka a Ty”.

Przedstawiciele Politechniki Łódzkiej prowadzili warsztaty pełne ciekawych i efektownych eksperymentów, a na przyszkolnym boisku odbywały się rozgrywki piłki nożnej, z których najlepsi wyszli z pucharami!
Akcja zakończyła się ciepłym poczęstunkiem dla – głodnych wrażeń – uczestników.