Odkrywaliśmy tajemnice Wojskowej Akademii Technicznej

Rok szkolny kończymy mocnym akcentem. Samoloty, czołgi, nowoczesne symulatory oraz sprzęt wojskowy… To wszystko i jeszcze więcej mogli obejrzeć uczniowie klas IF i IIF podczas wizyty w warszawskiej Wyższej Akademii Technicznej.

Wizytę rozpoczęliśmy od wykładu dotyczącego ciekłych kryształów. Później zwiedzaliśmy Park Techniki Wojskowej, gdzie oglądaliśmy samoloty wojskowe i cywilne. Mieliśmy także możliwość oglądania broni w Instytucie Techniki Uzbrojenia w Zakładzie Konstrukcji Specjalnych. Najciekawszym punktem programu okazało się Laboratorium Zobrazowania Wielkoformatowego oraz Symulacji Rozszerzonej i Laboratorium Zaawansowanych Technik Grafiki Komputerowej i Biomaterii, gdzie wszyscy uczestnicy mieli okazję jeździć symulatorem samochodu sportowego, czołgu oraz oglądać świat w okularach 3D. Na zakończenie obejrzeliśmy czołgi i rosomaki. Każdy mógł wcielić się w żołnierza i zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu wojska polskiego.

Wyjazd obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń! A wkrótce kolejne spotkania z Wyższą Akademią Techniczną.

Na naszym profilu FB zobaczycie relację fotograficzną z wyjazdu. Zapraszamy!