Odbieramy nagrody w konkursie recytatorskim i poetyckim!

28 listopada 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach odbył się uroczysty Finał 15. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pn. „100-lecie Województwa Łódzkiego”.

W tym dniu prezentowali się uczniowie klas ponadpodstawowych z poddębickich szkół. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:

I miejsce(ex aequo) – Aleksandra Kozłowska

II miejsce – Julia Kołodziejczak
III miejsce – Natalia Reut

Uroczystego wręczenia nagród dokonało jury konkursu wraz z zaproszonymi gośćmi: Panem Zdzisławem Cyganiakiem – Członkiem Zarządu Powiatu Poddębickiego, Przemysławem Jaszczakiem – Radnym Powiatu Poddębickiego oraz Magdaleną Pańczyk – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Poddębicach.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Sieradzu Filia w Poddębicach zorganizowała w dniu 05 grudnia 2019 roku podsumowanie XX edycji konkursu poetyckiego im. Marii Konopnickiej p.h. „Z łąk i pól”. Naszych gości powitali organizatorzy: Pan Dyrektor Dariusz Ścibior i Pani Kierownik Renata Dzieciątkowska. Na początku spotkania Pani Lilla Organek, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu – Filia w Bronowie, opowiedziała ciekawostki z życia poetki Marii Konopnickiej, po czym nastąpiło wręczenie nagród. Gratulujemy wygranych naszym uczennicom:

I nagroda – Iza Antosik

II nagroda – Patrycja Andrzejczak