Niemiecki nam niestraszny!

Z roku na rok konkurs „Deutsch ist einfach” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 40 śmiałków, którzy mierzyli się z testem sprawdzającym m.in. rozumienie tekstu czytanego, stosowanie środków językowych, rozumienie ze słuchu oraz redagowali krótką formę wypowiedzi pisemnej w formie emaila.

W konkursie organizowanym przez szkoły ponadgimnazjalne w powiecie brali udział uczniowie klas I i II LO w Poddębicach i ZSP w Poddębicach. Celem konkursu jest popularyzacja języka niemieckiego oraz motywowanie uczniów do nauki tego języka. W kategorii pierwszoklasistów pierwsze miejsce zajęła Weronika Wydrzyńska, a drugie – Magdalena Kubicka. Wśród drugoklasistów równych sobie nie miała Julia Ludwiczak (I miejsce). Na drugiej lokacie uplasowały się ex aequo Paulina Lesiewicz i Katarzyna Pisuła, a wyróżnienie otrzymał Mariusz Bienias. Nagrody zostaną wręczone laureatom konkursu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy!

K.Kawecka, J. Osiewała